HK1005R12J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 120nH 5%
product image
HK1005R12J-T Picture
SeekIC No. : 001211743 Detail
HK1005R12J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 120nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK1005R12J-T
Quick Details
Inductance : 120 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 150 mAmps Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 800 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 150 mAmps
Inductance : 120 nH
Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 800 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK1005R12J-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance120nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq600MHz
DC Resistance (DCR)1.600 Ohm Max