HK1005R15J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 150nH 5%
product image
HK1005R15J-T Picture
SeekIC No. : 001210803 Detail
HK1005R15J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 150nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK1005R15J-T
Quick Details
Inductance : 150 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 140 mAmps Maximum DC Resistance : 2.57 Ohms
Self Resonant Frequency : 920 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Inductance : 150 nH
Self Resonant Frequency : 920 MHz
Maximum DC Current : 140 mAmps
Maximum DC Resistance : 2.57 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK1005R15J-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance150nH
Tolerance±5%
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq550MHz
DC Resistance (DCR)3.200 Ohm Max