HK1005R18J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 180nH 5%
product image
HK1005R18J-T Picture
SeekIC No. : 001209521 Detail
HK1005R18J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 180nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK1005R18J-T
Quick Details
Inductance : 180 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 130 mAmps Maximum DC Resistance : 2.97 Ohms
Self Resonant Frequency : 810 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Inductance : 180 nH
Maximum DC Current : 130 mAmps
Maximum DC Resistance : 2.97 Ohms
Self Resonant Frequency : 810 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK1005R18J-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance180nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq500MHz
DC Resistance (DCR)3.700 Ohm Max