HK150A-15/A
Linear and Switching Power Supplies 150W 15V 10A
product image
HK150A-15/A Picture
SeekIC No. : 002754978 Detail
HK150A-15/A: Linear and Switching Power Supplies 150W 15V 10A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK150A-15/A
Quick Details
Output Power Rating : 150 W Input Voltage : 115 VAC
Output Voltage (Channel 1) : 15 V Output Current (Channel 1) : 10 A
Dimensions : 1.95 in L x 1.15 in W
Mounting Style :
Number of Outputs :
Output Current (Channel 1) : 10 A
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Power Rating : 150 W
Input Voltage : 115 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK150A-15/A
Number of Outputs1
Power (Watts)150W
Voltage - Output15V
Voltage - Input85 ~ 132V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output15 VDC @ 10A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK150A 15 A