HK15A-24/A
Linear and Switching Power Supplies 24V 0.7A
product image
HK15A-24/A Picture
SeekIC No. : 002759152 Detail
HK15A-24/A: Linear and Switching Power Supplies 24V 0.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK15A-24/A
Quick Details
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V Output Current (Channel 1) : 0.7 A
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Mounting Style :
Dimensions :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Output Current (Channel 1) : 0.7 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK15A-24/A
Number of Outputs1
Power (Watts)16.8W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 132V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 700mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK15A 24 A