HK16084N7S-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 4.70.3nH
product image
HK16084N7S-T Picture
SeekIC No. : 001209834 Detail
HK16084N7S-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 4.70.3nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK16084N7S-T
Quick Details
Inductance : 4.7 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.08 Ohms
Self Resonant Frequency : 6500 MHz Q Minimum : 10
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 10
Inductance : 4.7 nH
Maximum DC Resistance : 0.08 Ohms
Self Resonant Frequency : 6500 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK16084N7S-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±0.3nH
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq4GHz
DC Resistance (DCR)160.0 mOhm Max