HK16085N6S-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 5.60.3nH
product image
HK16085N6S-T Picture
SeekIC No. : 001210290 Detail
HK16085N6S-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 5.60.3nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK16085N6S-T
Quick Details
Inductance : 5.6 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.09 Ohms
Self Resonant Frequency : 5800 MHz Q Minimum : 10
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 10
Inductance : 5.6 nH
Maximum DC Resistance : 0.09 Ohms
Self Resonant Frequency : 5800 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK16085N6S-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance5.6nH
Tolerance±0.3nH
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq4GHz
DC Resistance (DCR)180.0 mOhm Max