HK16086N8J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 6.8nH 5%
product image
HK16086N8J-T Picture
SeekIC No. : 001210200 Detail
HK16086N8J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 6.8nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK16086N8J-T
Quick Details
Inductance : 6.8 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Self Resonant Frequency : 5600 MHz Q Minimum : 10
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 10
Inductance : 6.8 nH
Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Self Resonant Frequency : 5600 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK16086N8J-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq4GHz
DC Resistance (DCR)220.0 mOhm Max