HK16088N2J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 8.2nH 5%
product image
HK16088N2J-T Picture
SeekIC No. : 001209530 Detail
HK16088N2J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 8.2nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK16088N2J-T
Quick Details
Inductance : 8.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.13 Ohms
Self Resonant Frequency : 5200 MHz Q Minimum : 10
Description
Inductance : 8.2 nH
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 10
Maximum DC Resistance : 0.13 Ohms
Self Resonant Frequency : 5200 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK16088N2J-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.5GHz
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max