HK21258N2J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 8.2nH 5%
product image
HK21258N2J-T Picture
SeekIC No. : 001210583 Detail
HK21258N2J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 8.2nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK21258N2J-T
Quick Details
Inductance : 8.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms
Self Resonant Frequency : 3700 MHz Q Minimum : 15
Description
Inductance : 8.2 nH
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms
Self Resonant Frequency : 3700 MHz
Q Minimum : 15
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK21258N2J-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 100MHz
Self Resonant Freq2.4GHz
DC Resistance (DCR)280.0 mOhm Max