HL01205Z100R0JJ
Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watts 100ohms 5%
product image
HL01205Z100R0JJ Picture
SeekIC No. : 001289134 Detail
HL01205Z100R0JJ: Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watts 100ohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HL01205Z100R0JJ
Mfg:
Vishay/Dale
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 100 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 12 Watts Temperature Coefficient : 30 PPM / C
Series : HL, NHL Operating Temperature Range : - 55 C to + 350 C
Dimensions : 10.32 mm Dia. x 44.45 mm L Packaging : Bulk
Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Power Rating : 12 Watts
Temperature Coefficient : 30 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 350 C
Resistance : 100 Ohms
Series : HL, NHL
Dimensions : 10.32 mm Dia. x 44.45 mm L