HL01205Z10K00JJ
Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watts 10Kohms 5%
product image
HL01205Z10K00JJ Picture
SeekIC No. : 001292413 Detail
HL01205Z10K00JJ: Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watts 10Kohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HL01205Z10K00JJ
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 12 Watts Temperature Coefficient : 30 PPM / C
Series : HL, NHL Operating Temperature Range : - 55 C to + 350 C
Dimensions : 10.32 mm Dia. x 44.45 mm L Packaging : Bulk
Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Resistance : 10 KOhms
Series : HL, NHL
Dimensions : 10.32 mm Dia. x 44.45 mm L