HL1-H-AC120V-F
General Purpose / Industrial Relays RELAY PWR SPDT 15A 120VAC PLUG
product image
HL1-H-AC120V-F Picture
SeekIC No. : 002552340 Detail
HL1-H-AC120V-F: General Purpose / Industrial Relays RELAY PWR SPDT 15A 120VAC PLUG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HL1-H-AC120V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Voltage : 110 VDC
Mounting Style : Plug In
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Contact Material :
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Mounting Style : Plug In
Coil Voltage : 110 VDC