HLW20A1E250R0JE
RES 250 OHM 5% 20W TUBULAR WW
product image
HLW20A1E250R0JE Picture
SeekIC No. : 004081726 Detail
HLW20A1E250R0JE: RES 250 OHM 5% 20W TUBULAR WW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HLW20A1E250R0JE
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: HLW Manufacturer: Vishay Dale
Resistance (Ohms): 250 Power (Watts): 20W
Composition: Wirewound Features: -
Temperature Coefficient: ±30ppm/°C Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.29mm x 50.80mm) Height: -
Number of Terminations: 2
Description
Features: -
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Height: -
Number of Terminations: 2
Packaging: Bulk
Composition: Wirewound
Power (Watts): 20W
Manufacturer: Vishay Dale
Resistance (Ohms): 250
Temperature Coefficient: ±30ppm/°C
Series: HLW
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.29mm x 50.80mm)