HLW20A1Z100K0JF
Wirewound Resistors - Through Hole 20watts 100Kohms 5%
product image
HLW20A1Z100K0JF Picture
SeekIC No. : 001661627 Detail
HLW20A1Z100K0JF: Wirewound Resistors - Through Hole 20watts 100Kohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HLW20A1Z100K0JF
Mfg:
Vishay/Dale
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 100 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 20 Watts Temperature Coefficient : 30 PPM / C
Series : HLW Operating Temperature Range : - 55 C to + 350 C
Dimensions : 2.38 mm Dia. x 50.8 mm L Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Description
Termination Style :
Packaging :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 350 C
Tolerance : 5 %
Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Power Rating : 20 Watts
Temperature Coefficient : 30 PPM / C
Resistance : 100 KOhms
Series : HLW
Dimensions : 2.38 mm Dia. x 50.8 mm L