HM50-3R9KLF
MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
product image
HM50-3R9KLF Picture
SeekIC No. : 003458124 Detail
HM50-3R9KLF: MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM50-3R9KLF
Quick Details
Series: HM50 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 3.9µH Current: 3.6A
Current - Saturation: 7.3A Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±10%
Shielding: Unshielded Maximum Power Dissipation : 20000 mW
DC Resistance (DCR): 19 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Axial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Inductance: 3.9µH
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: -
Current: 3.6A
Mounting Type: Through Hole
Type: Drum Core
DC Resistance (DCR): 19 mOhm Max
Package / Case: Axial
Current - Saturation: 7.3A
Manufacturer: TT Electronics/BI
Packaging: Box
Series: HM50
Specifications
Inductance Range ................................3.9µH to 18,000µH
Standard Tolerance ..................................................±10%
Operating Temperature Range ..............-55°C to +105°C