HM50-102KLF
MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
product image
HM50-102KLF Picture
SeekIC No. : 003456475 Detail
HM50-102KLF: MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM50-102KLF
Quick Details
Series: HM50 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 1mH Current: 330mA
Current - Saturation: 400mA Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±10%
Shielding: Unshielded Maximum Power Dissipation : 20000 mW
DC Resistance (DCR): 2.3 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Axial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Current - Saturation: 400mA
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 2.3 Ohm Max
Current: 330mA
Inductance: 1mH