HM50-103KLF
MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
product image
HM50-103KLF Picture
SeekIC No. : 003456476 Detail
HM50-103KLF: MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM50-103KLF
Quick Details
Series: HM50 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 10mH Current: 100mA
Current - Saturation: 125mA Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±10%
Maximum Power Dissipation : 20000 mW Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 26.4 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Axial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Current: 100mA
Q @ Freq: -
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: -
Mounting Type: Through Hole
Type: Drum Core
Inductance: 10mH
Package / Case: Axial
Current - Saturation: 125mA
DC Resistance (DCR): 26.4 Ohm Max