HM66-101R5LFTR7
INDUCTOR 1.5UH LOW PROFILE SMD
product image
HM66-101R5LFTR7 Picture
SeekIC No. : 003466308 Detail
HM66-101R5LFTR7: INDUCTOR 1.5UH LOW PROFILE SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM66-101R5LFTR7
Quick Details
Series: HM66 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 1.5µH Current: 1.55A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±20% Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 55 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.150" L x 0.150" W x 0.071" H (3.80mm x 3.80mm x 1.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Shielding: Shielded
Inductance: 1.5µH
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR): 55 mOhm Max
Package / Case: 0.150" L x 0.150" W x 0.071" H (3.80mm x 3.80mm x 1.80mm)
Type: Drum Core
Current: 1.55A