HM69-20R050LFTR13
HIGH CURR LOW PROFILE INDUCTORS
product image
HM69-20R050LFTR13 Picture
SeekIC No. : 003454946 Detail
HM69-20R050LFTR13: HIGH CURR LOW PROFILE INDUCTORS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM69-20R050LFTR13
Quick Details
Series: HM69 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 50nH Current: 70A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: 35A
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.24 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.295" L x 0.256" W x 0.197" H (7.50mm x 6.50mm x 5.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Shielding: Shielded
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR): 0.24 mOhm Max
Current - Temperature Rise: 35A
Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 50nH
Series: HM69
Current: 70A
Package / Case: 0.295" L x 0.256" W x 0.197" H (7.50mm x 6.50mm x 5.00mm)