HM76-10100J
Power Inductors 10 UH 20%
product image
HM76-10100J Picture
SeekIC No. : 001199300 Detail
HM76-10100J: Power Inductors 10 UH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM76-10100J
Mfg:
BI Technologies
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 1.1 Amps Maximum DC Resistance : 0.16 Ohms
Dimensions : 4.78 mm W x 7.3 mm L Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 1.1 Amps
Maximum DC Resistance : 0.16 Ohms
Dimensions : 4.78 mm W x 7.3 mm L