HM76-10100JLFTR7
DRUM CORE HIGH PERF INDUCTORS
product image
HM76-10100JLFTR7 Picture
SeekIC No. : 003454268 Detail
HM76-10100JLFTR7: DRUM CORE HIGH PERF INDUCTORS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM76-10100JLFTR7
Quick Details
Series: HM76 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 10µH Current: 1.1A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 160 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.287" L x 0.188" W x 0.127" H (7.30mm x 4.78mm x 3.23mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 10µH
DC Resistance (DCR): 160 mOhm Max
Current: 1.1A
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Drum Core
Manufacturer: TT Electronics/BI
Series: HM76
Package / Case: 0.287" L x 0.188" W x 0.127" H (7.30mm x 4.78mm x 3.23mm)