HM79-10100LFTR13
INDUCTOR 10UH MEDIUM PWR SMD
product image
HM79-10100LFTR13 Picture
SeekIC No. : 003464444 Detail
HM79-10100LFTR13: INDUCTOR 10UH MEDIUM PWR SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM79-10100LFTR13
Quick Details
Series: HM79 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 10µH Current: 1.04A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 182 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: Drum
Package / Case: 0.177" L x 0.158" W x 0.126" H (4.50mm x 4.00mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 10µH
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Drum Core
DC Resistance (DCR): 182 mOhm Max
Current: 1.04A
Material - Core: Drum
Series: HM79
Manufacturer: TT Electronics/BI
Package / Case: 0.177" L x 0.158" W x 0.126" H (4.50mm x 4.00mm x 3.20mm)