HMK107B7103KA-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 0603 100V X7R .01uF 10%
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 0603 100V X7R .001uF 10%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 0603 100V X7R .0015uF 10%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 0603 100V X7R .022uF 10%
| Capacitance : | 0.01 uF | Tolerance : | 10 % |
| Voltage Rating : | 100 Volts | Temperature Coefficient / Code : | X7R |
| Case Code - in : | 0603 | Case Code - mm : | 1608 |
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C | Product : | High Voltage MLCCs |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | HMK107B7103KA-T |
| Vendor | Taiyo Yuden (VA) |
| Category | Capacitors |
| Capacitance | 10000pF |
| Voltage - Rated | 100V |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Packaging | Digi-Reel? |
| Features | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |