HMK432B7474KM-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1812 100V X7R 470nF 10%
product image
HMK432B7474KM-T Picture
SeekIC No. : 00810871 Detail
HMK432B7474KM-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1812 100V X7R 470nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HMK432B7474KM-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.47 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Voltage Rating : 100 Volts
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 0.47 uF
Product : High Voltage MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationHMK432B7474KM-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.47F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C