HPF240D30
Solid State Relays 30A 4.32VDC/CNTL
product image
HPF240D30 Picture
SeekIC No. : 0096703 Detail
HPF240D30: Solid State Relays 30A 4.32VDC/CNTL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPF240D30
Mfg:
Crydom
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : DIN Rail
Load Voltage Rating : 32 V Load Current Rating : 30 A
Description
Control Voltage Range :
Contact Form :
Output Device :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Mounting Style : DIN Rail
Load Current Rating : 30 A
Load Voltage Rating : 32 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPF240D30
VendorCrydom Co.
CategoryRelays
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current30A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load12 ~ 280 V