HPF480D20R
Solid State Relays RELAY SSR 20A 480VAC AC OUT DIN
product image
HPF480D20R Picture
SeekIC No. : 0096791 Detail
HPF480D20R: Solid State Relays RELAY SSR 20A 480VAC AC OUT DIN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPF480D20R
Mfg:
Crydom
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Industrial Mount
Description
Mounting Style :
Control Voltage Range :
Load Voltage Rating :
Load Current Rating :
Contact Form :
Output Device :
Package / Case :
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPF480D20R
VendorCrydom Co.
CategoryRelays
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current30A
Voltage - Input4.5 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 660 V