HPF-10-01-T-S
CONN SOCK STRIP 10POS .200" T/H
product image
HPF-10-01-T-S Picture
SeekIC No. : 003022961 Detail
HPF-10-01-T-S: CONN SOCK STRIP 10POS .200" T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPF-10-01-T-S
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: HPF Manufacturer: Samtec Inc
Connector Type: Receptacle Number of Positions: 10
Package / Case : PWS-F Number of Positions Loaded: All
Pitch: 0.200" (5.08mm) Number of Rows: 1
Row Spacing: - Height Stacking (Mating): -
Height Above Board: 0.368" (9.35mm) Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder Contact Finish: Tin
Contact Finish Thickness: - Features: -
Color: Black
Description
Number of Positions Loaded: All
Number of Rows: 1
Row Spacing: -
Height Stacking (Mating): -
Termination: Solder
Contact Finish: Tin
Contact Finish Thickness: -
Features: -
Color: Black
Connector Type: Receptacle
Number of Positions: 10
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Manufacturer: Samtec Inc
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Series: HPF
Height Above Board: 0.368" (9.35mm)