HPH-3.3/70-D48NB-C
DC/DC Converters 70A 48-3.3V
product image
HPH-3.3/70-D48NB-C Picture
SeekIC No. : 002715026 Detail
HPH-3.3/70-D48NB-C: DC/DC Converters 70A 48-3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPH-3.3/70-D48NB-C
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 231 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 70 A Package / Case Size : Half Brick
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Package / Case Size : Half Brick
Output Power : 231 W
Output Current (Channel 1) : 70 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPH-3.3/70-D48NB-C
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input48V
Output3.3V
Power (Watts)231W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 70A