HPH-5/40-D48NB-C
DC/DC Converters 40A 48-5V
product image
HPH-5/40-D48NB-C Picture
SeekIC No. : 002740528 Detail
HPH-5/40-D48NB-C: DC/DC Converters 40A 48-5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPH-5/40-D48NB-C
  • Qty
  • 0~23
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 200 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 40 A
Description
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Power : 200 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPH-5/40-D48NB-C
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input48V
Output5V
Power (Watts)200W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 40A