HPH-3.3/70-D48N-C
DC/DC Converters 70A 48-3.3V
product image
HPH-3.3/70-D48N-C Picture
SeekIC No. : 002734501 Detail
HPH-3.3/70-D48N-C: DC/DC Converters 70A 48-3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPH-3.3/70-D48N-C
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 231 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 70 A Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : C61
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Mounting Style : Through Hole
Output Power : 231 W
Output Current (Channel 1) : 70 A