HPL0603-1N2
INDUCTOR 1.2NH +/-0.2NH 0201
product image
HPL0603-1N2 Picture
SeekIC No. : 003465908 Detail
HPL0603-1N2: INDUCTOR 1.2NH +/-0.2NH 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-1N2
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 1.2nH Current: 460mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz Material - Core: -
Package / Case: 0201 (0603 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Inductance: 1.2nH
Frequency - Self Resonant: 10GHz
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max
Tolerance: ±0.2nH
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Current: 460mA
Type: Thin Film
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: HPL
Manufacturer: Susumu
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-1N2
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.2nH
Tolerance±0.2nH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeAlumina Core
Current 460mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq10GHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max