HPL0603-4N7
INDUCTOR 4.7NH +/-0.2NH 0201
product image
HPL0603-4N7 Picture
SeekIC No. : 003466591 Detail
HPL0603-4N7: INDUCTOR 4.7NH +/-0.2NH 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-4N7
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 4.7nH Current: 250mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Inductance: 4.7nH
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Current: 250mA
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Type: Thin Film
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-4N7
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 250mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max