HPL0603-6N2
INDUCTOR 6.2NH 5% 0201 SMD
product image
HPL0603-6N2 Picture
SeekIC No. : 003466593 Detail
HPL0603-6N2: INDUCTOR 6.2NH 5% 0201 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-6N2
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 6.2nH Current: 220mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Thin Film
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz Material - Core: -
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Inductance: 6.2nH
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Current: 220mA
Type: Thin Film
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-6N2
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.2nH
Tolerance±5%
TypeAlumina Core
Current 220mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max