HPL1005-1N2
INDUCTOR 1.2NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-1N2 Picture
SeekIC No. : 003455279 Detail
HPL1005-1N2: INDUCTOR 1.2NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-1N2
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 1.2nH Current: 1.4A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Inductance: 1.2nH
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Max
Current: 1.4A
Type: Thin Film
Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Series: HPL
Manufacturer: Susumu
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-1N2
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.2nH
Tolerance±0.2nH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeAlumina Core
Current 1.4A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)80.00 mOhm Max