HPL1005-10N
INDUCTOR 10NH +/-2% 0402
product image
HPL1005-10N Picture
SeekIC No. : 003465907 Detail
HPL1005-10N: INDUCTOR 10NH +/-2% 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-10N
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 10nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±2% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.4 Ohm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 3.5GHz Material - Core: -
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Frequency - Self Resonant: 3.5GHz
Current: 300mA
DC Resistance (DCR): 1.4 Ohm Max
Inductance: 10nH
Tolerance: ±2%
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Type: Thin Film
Series: HPL
Manufacturer: Susumu
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-10N
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±2%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeAlumina Core
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq3.5GHz
DC Resistance (DCR)1.400 Ohm Max