HPL1005-1N5
INDUCTOR 1.5NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-1N5 Picture
SeekIC No. : 003466676 Detail
HPL1005-1N5: INDUCTOR 1.5NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-1N5
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 1.5nH Current: 1.2A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max
Inductance: 1.5nH
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Current: 1.2A
Type: Thin Film
Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-1N5
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 1.2A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max