HPL1005-1N8
INDUCTOR 1.8NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-1N8 Picture
SeekIC No. : 003454143 Detail
HPL1005-1N8: INDUCTOR 1.8NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-1N8
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 1.8nH Current: 1A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Maximum Operating Temperature : + 105 C Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 140 mOhm Max Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Current: 1A
Tolerance: ±0.2nH
Inductance: 1.8nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
DC Resistance (DCR): 140 mOhm Max
Type: Thin Film
Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-1N8
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.8nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 1A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)140.0 mOhm Max