HPL1005-2N2
INDUCTOR 2.2NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-2N2 Picture
SeekIC No. : 003454144 Detail
HPL1005-2N2: INDUCTOR 2.2NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-2N2
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 2.2nH Current: 900mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Inductance: 2.2nH
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Current: 900mA
Type: Thin Film
Q @ Freq: 15 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-2N2
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 900mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max