HPL1005-2N7
INDUCTOR 2.7NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-2N7 Picture
SeekIC No. : 003466677 Detail
HPL1005-2N7: INDUCTOR 2.7NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-2N7
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 2.7nH Current: 750mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 230 mOhm Max Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Inductance: 2.7nH
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Current: 750mA
DC Resistance (DCR): 230 mOhm Max
Type: Thin Film
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: HPL
Manufacturer: Susumu
Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-2N7
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.7nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 750mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)230.0 mOhm Max