HPL1005-3N3
INDUCTOR 3.3NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-3N3 Picture
SeekIC No. : 003454145 Detail
HPL1005-3N3: INDUCTOR 3.3NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-3N3
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 3.3nH Current: 700mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Current: 700mA
Inductance: 3.3nH
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Manufacturer: Susumu
Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-3N3
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 700mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max