HPL1005-3N9
INDUCTOR 3.9NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-3N9 Picture
SeekIC No. : 003454146 Detail
HPL1005-3N9: INDUCTOR 3.9NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-3N9
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 3.9nH Current: 620mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Inductance: 3.9nH
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Type: Thin Film
Current: 620mA
Series: HPL
Manufacturer: Susumu
Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-3N9
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 620mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max