HPL1005-4N7
INDUCTOR 4.7NH +/-0.2NH 0402
product image
HPL1005-4N7 Picture
SeekIC No. : 003466679 Detail
HPL1005-4N7: INDUCTOR 4.7NH +/-0.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL1005-4N7
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 4.7nH Current: 500mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 500 mOhm Max Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz Material - Core: -
Current: 500mA
Inductance: 4.7nH
Tolerance: ±0.2nH
DC Resistance (DCR): 500 mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Manufacturer: Susumu
Q @ Freq: 13 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL1005-4N7
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 500mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 300MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)500.0 mOhm Max