HR22-12-B1
BATT VRLA 12V 20AH
product image
HR22-12-B1 Picture
SeekIC No. : 002846313 Detail
HR22-12-B1: BATT VRLA 12V 20AH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HR22-12-B1
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HR Manufacturer: B B Battery
Battery Chemistry: Lead Acid Battery Cell Size: 12V
Acquisition Sensitivity : - 138 dBm Voltage - Rated: 12V
Capacity: 20Ah Size / Dimension: 7.19" L x 3.05" W x 6.59" H (182.5mm x 77.5mm x 167.5mm)
Description
Battery Chemistry: Lead Acid
Battery Cell Size: 12V
Voltage - Rated: 12V
Termination Style: Nut and Bolt, M5
Manufacturer: B B Battery
Series: HR
Size / Dimension: 7.19" L x 3.05" W x 6.59" H (182.5mm x 77.5mm x 167.5mm)
Capacity: 20Ah
Parameters:
Technical/Catalog InformationHR22-12-B1
VendorB B Battery
CategoryBatteries
Voltage - Rated 12V
Capacity20Ah
RechargeabilityYes
Termination StyleNut/Bolt, M5
Size / Dimension7.13" L x 2.99" W x 6.54" H (181mm x 76mm x 166mm)