HR2220P601R-10
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 600ohms 100MHz 4A Monolithic 2220 SMD
product image
HR2220P601R-10 Picture
SeekIC No. : 001110868 Detail
HR2220P601R-10: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 600ohms 100MHz 4A Monolithic 2220 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HR2220P601R-10
Mfg:
Laird Technologies
Quick Details
Impedance : 600 Ohms Maximum DC Current : 4000 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.025 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Package / Case : 2220 (5750 metric)
Description
Tolerance :
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Impedance : 600 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.025 Ohms
Maximum DC Current : 4000 mAmps
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHR2220P601R-10
VendorSteward (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating4A
Frequency100MHz
Impedance600 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)25.00 mOhm Max