HR2220V801R-00
FERRITE 8A 800 OHM 2220 SMD
product image
HR2220V801R-00 Picture
SeekIC No. : 003447877 Detail
HR2220V801R-00: FERRITE 8A 800 OHM 2220 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HR2220V801R-00
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HR Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Impedance @ Frequency: 800 Ohm @ 100MHz Current Rating: 8A
DC Resistance (DCR): 10 mOhm Max Filter Type: Differential Mode - Single
Package / Case: 2220 (5750 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT) Height (Max): 0.146" (3.70mm)
Mounting Style : Screw
Description
Filter Type: Differential Mode - Single
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 10 mOhm Max
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Impedance @ Frequency: 800 Ohm @ 100MHz
Current Rating: 8A
Size / Dimension: 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Series: HR
Packaging: Cut Tape (CT)
Height (Max): 0.146" (3.70mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHR2220V801R-00
VendorSteward
CategoryFilters
Current Rating8A
Frequency100MHz
Impedance800 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max