HR2220V801R-10
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 800ohms 100MHz 8A Monolithic 2220 SMD
product image
HR2220V801R-10 Picture
SeekIC No. : 001108942 Detail
HR2220V801R-10: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 800ohms 100MHz 8A Monolithic 2220 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HR2220V801R-10
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 800 Ohms Maximum DC Current : 8000 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.01 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Package / Case : 2220 (5750 metric)
Description
Tolerance :
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Impedance : 800 Ohms
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Maximum DC Resistance : 0.01 Ohms
Maximum DC Current : 8000 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationHR2220V801R-10
VendorSteward (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating8A
Frequency100MHz
Impedance800 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max