HR33-12-B1-V0
BATT VRLA 12V 132W/CEL FLAME RET
product image
HR33-12-B1-V0 Picture
SeekIC No. : 002846486 Detail
HR33-12-B1-V0: BATT VRLA 12V 132W/CEL FLAME RET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HR33-12-B1-V0
Quick Details
Series: HR Manufacturer: B B Battery
Battery Chemistry: Lead Acid Battery Cell Size: 12V
Acquisition Sensitivity : - 138 dBm Voltage - Rated: 12V
Capacity: 31Ah Size / Dimension: 6.95" L x 6.59" W x 4.98" H (176.5mm x 167.5mm x 126.5mm)
Description
Battery Chemistry: Lead Acid
Battery Cell Size: 12V
Voltage - Rated: 12V
Termination Style: Nut and Bolt, M5
Manufacturer: B B Battery
Series: HR
Size / Dimension: 6.95" L x 6.59" W x 4.98" H (176.5mm x 167.5mm x 126.5mm)
Capacity: 31Ah
Parameters:
Technical/Catalog InformationHR33-12-B1-V0
VendorB B Battery
CategoryBatteries
Voltage - Rated 12V
Capacity31Ah
RechargeabilityYes
Termination StyleNut/Bolt, M5
Size / Dimension6.89" L x 6.54" W x 4.92" H (175mm x 166mm x 125mm)