HSM636-3.6864
OSC HCMOS 5V 3.6864MHZ SMD
product image
HSM636-3.6864 Picture
SeekIC No. : 004366175 Detail
HSM636-3.6864: OSC HCMOS 5V 3.6864MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HSM636-3.6864
Mfg:
Connor-Winfield
  • Qty
  • 1~33
Parameters:
Technical/Catalog InformationHSM636-3.6864
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency3.6864MHz
Package / CaseSMD 11mm x 6.35mm
PackagingTube
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current20mA