HSM92-044.2368M
OSCILLATOR 44.2368MHZ HCMOS SMD
product image
HSM92-044.2368M Picture
SeekIC No. : 003419004 Detail
HSM92-044.2368M: OSCILLATOR 44.2368MHZ HCMOS SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HSM92-044.2368M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HSM9 Manufacturer: Connor-Winfield
Type: XO (Standard) Frequency: 44.2368MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: HCMOS
Power Dissipation : 280 mW Voltage - Supply: 5V
Frequency Stability: ±50ppm Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): 45mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Height: 0.055" (1.40mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Type: XO (Standard)
Function: Tri-State (Output Enable)
Frequency Stability: ±50ppm
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Voltage - Supply: 5V
Output: HCMOS
Size / Dimension: 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): 45mA
Height: 0.055" (1.40mm)
Packaging: Tube
Manufacturer: Connor-Winfield
Series: HSM9
Frequency: 44.2368MHz